הצעד הירוק: מדריך לעולם המוצרים הטבעוניים

הצעד הירוק: מדריך לעולם המוצרים הטבעוניים

חיים בריאים עם מוצרים טבעוניים

אנשים שצורכים מוצרים טבעוניים עושים זאת משתי סיבות עיקריות – אכילת מוצרי מזון טבעוניים יכולה להוריד את הסיכון למחלות שונות וחלק מהטבעונים עושים זאת כדי לשפר את בריאותם. אחרים מתרחקים ממוצרים מן החי, כי הם לא רוצים לפגוע בבעלי חיים או כי הם רוצים להגן על הסביבה.

בשנים האחרונות חלה צמיחה מהירה של צריכת מוצרים טבעוניים העשויים ממרכיבים ידידותיים לסביבה, כאשר חלק מהצרכנים עברו לטבעונות או לטבעונות חלקית בתזונה היומיומית שלהם. הפחתת צריכת מזון מן החי והחלפת מוצרי הצריכה באפשרויות צמחיות היא אבן דרך מצוינת לחיים בריאים יותר, עבורנו ועבור כדור הארץ.

מהם מוצרים טבעוניים?

מוצרים טבעוניים הם מוצרים צמחיים וטבעיים, אשר מקורם אינו מגיע מן החי ושלא נוסו על בעלי חיים. התזונה הטבעונית מבוססת על מזונות שעשויים מצמחים, פירות, ירקות, קטניות, אגוזים, זרעים, פחמימות, תחליפי חלב, שמנים צמחיים ועוד. מוצרים אלו מכסים את מגוון השימושים הכללים, בין אכילה, לקוסמטיקה וטיפוח אישי ועד לניקיון הבית ותכולתו.

מהם היתרונות בתזונה טבעונית?

לתזונה טבעונית יש יתרונות רבים, במיוחד כאשר התזונה מבוקרת ומכילה את כל המרכיבים החיוניים שהגוף שלנו צריך. יתרונות בריאותיים

מחקרים מראים שלטבעוניים בריאות טובה יותר, ככלל, וסיכויים נמוכים יותר לחלות במחלות מסוימות. לאלו המדלגים על אכילת בשר יש פחות סיכוי לחלות בהשמנת יתר או במחלות לב, כולסטרול ולחץ דם גבוה. מעבר לטבעונות עשוי אפילו לעזור לכם לחיות זמן רב יותר, במיוחד אם גם תצמצמו את הקלוריות היומיות. שליטה טובה יותר במשקל עשויה להיות אחת הסיבות לכל היתרונות הבריאותיים הללו. לטבעוניים יש אינדקס מסת גוף (BMI) נמוך יותר מאשר לאנשים שאוכלים מוצרים מן החי. יתרון נוסף הוא צריכת תזונה טובה יותר, כמו פירות, ירקות, דגנים מלאים, אגוזים ועוד. מזונות אלו עשירים בסיבים, נוגדי חמצון ותרכובות המסייעות בהגנה מפני מחלות, כמו סוכרת וסרטן.

מה הם היתרונות הסביבתיים?

אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את ההשפעה הסביבתית השלילית, ולחיות חיים יותר ברי קיימא, היא הפחתת צריכת המוצרים מן החי. ישנן מספר דרכים בהן תעשיית הבשר משפיעה לרעה על הסביבה: שימוש עצום במים, פליטת גזי חממה, כריתת יערות והרשימה עוד ארוכה. אנשים רבים לא מוכנים יותר לתמוך בתעשייה שמתייחסת לבעלי חיים בדרכים כל כך אכזריות ובלתי אנושיות. על בסיס זה, העניין במוצרים טבעוניים נמצא בעלייה.

חזור לכתבות

השאירו תגובה

שימו לב, תגובות מאושרות על ידי מנהל החנות לפני פרסומם.