מתוק מבלי להוסיף: חוויה חדשה בעולם המוצרים ללא תוספת סוכר

מתוק מבלי להוסיף: חוויה חדשה בעולם המוצרים ללא תוספת סוכר

אכילת מוצרים ללא תוספת סוכר יכולה להיות בריאה לנו מסיבות רבות, כמו לשמור על משקל תקין, למנוע סוכרת, לשפר את בריאות השיניים ולהגביר את האנרגיה. אבל לא כל המוצרים שמכריזים על עצמם כ"ללא תוספת סוכר" הם באמת חסרי סוכר או דיאטטיים. חשוב לדעת איך לקרוא את הרכיבים והערכים התזונתיים של המוצרים שאנחנו קונים, ולהבדיל בין סוכרים טבעיים למלאכותיים.

במאמר הזה, אני אסביר לך מה הם הסוכרים השונים, איך הם משפיעים על הגוף, ואיך לבחור מוצרים ללא תוספת סוכר שיתאימו לצרכים ולמטרות שלך. אני אציג גם כמה דוגמאות של מוצרים שעלולים להטעות אותך לחשוב שהם בריאים, אבל בעצם מכילים הרבה סוכר או קלוריות. בסוף המאמר, אני איתן לך כמה טיפים והמלצות לאכילה בריאה ומאוזנת של מוצרים ללא תוספת סוכר.

מה הם הסוכרים השונים?

סוכר הוא השם המשותף לקבוצה של חומרים כימיים שנקראים פחמימות. הפחמימות הן המקור העיקרי לדלק לגוף, והן מופיעות במגוון רחב של מזונות ומשקאות. הפחמימות נחלקות לשני סוגים עיקריים: פחמימות פשוטות ופחמימות מורכבות.

פחמימות פשוטות

פחמימות פשוטות הן סוכרים שמורכבים מאחת או שתי יחידות של גלוקוז, פרוקטוז או גלקטוז. הן נקראות גם סוכרים פשוטים או סוכרים נמוכים במולקולות. הן מתקיימות בטבע בפירות, ירקות, חלב ודבש, אבל גם מוספות למוצרים מעובדים כמו עוגות, שוקולד, ממתקים, משקאות מוגזים ועוד. הן נספגות במהירות בגוף ומעלות את רמת הסוכר בדם, מה שגורם להפרשת הורמון האינסולין שמסייע בהובלת הסוכר לתאים. יתרון של הפחמימות הפשוטות הוא שהן מספקות אנרגיה מיידית לגוף, אבל חסרון שלהן הוא שהן גורמות לתחושת רעב מהירה יותר, להשמנה, לסוכרת ולסכנות אחרות לבריאות.

פחמימות מורכבות

פחמימות מורכבות הן סוכרים שמורכבים משלוש או יותר יחידות של גלוקוז. הן נקראות גם סוכרים מורכבים או סוכרים גבוהים במולקולות. הן מתקיימות בטבע בדגנים, אורז, תפו"א, עדשים, שעועית ועוד, אבל גם מוספות למוצרים מעובדים כמו לחם, פיתות, פסטה, עוגיות, קרקרים ועוד. הן נספגות באיטיות יותר בגוף ומעלות את רמת הסוכר בדם באופן מתון, מה שגורם להפרשת הורמון האינסולין בקצב יציב יותר. יתרון של הפחמימות המורכבות הוא שהן מספקות אנרגיה לאורך זמן לגוף, אבל חסרון שלהן הוא שהן יכולות להיות עתירות קלוריות או להכיל חומרים משמרים או תוספים אחרים.

איך לבחור מוצרים ללא תוספת סוכר? בחירת מוצרים ללא תוספת סוכר אינה פשוטה כמו שנשמעת, כי יש הבדל בין מוצרים שאינם מכילים סוכר כלל לבין מוצרים שאינם מכילים סוכר לבן או סוכר מוסף. כדי לבחור נכון, עליך להתייחס לכמות הסוכר הכוללת של המוצר, ולא רק לכותרת המשווקת. כמו כן, עליך לשים לב לסוג הסוכר שמכיל המוצר, אם הוא טבעי או מלאכותי, ואם הוא פחמימה פשוטה או מורכבת.

חזור לכתבות

השאירו תגובה

שימו לב, תגובות מאושרות על ידי מנהל החנות לפני פרסומם.